lastikyorum.com logo

Haberler

Aracınızın kış bakımı nasıl yapılmalıdır?

Kışa girmeden önce aracınızın kış bakımını yaparak kış boyunca ekonomik ve güvenli sürüş sağlayabilirsiniz. Kötü hava koşulları ayrıca kaza riskini de artırır, bu nedenle, bu kontrol listesinin uygulanması sizi güvende tutmaya yardımcı olacaktır.

Neden kış lastiği kullanmalıyız?

Bildiğiniz gibi 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri arasında ülkemizde kış lastiği uygulaması yapılıyor. Ticari araçlar için zorunlu olan bu uygulama özel araçlar için ise isteğe bağlıdır. Kış lastiklerinin soğuk havalarda ekstra güvenlik sağladığını biliyoruz.  Nasıl çalıştıklarını ve neden satın alınması gerektiğini yazımızda açıklıyoruz.

Lastiklerinizi uzun süre kullanmanız için 10 ipucu

Lastikler aracınızın hayati bir parçasıdır. Yol ile aranızdaki tek şey onlardır. Lastiklerinizin uygun şekilde bakımını sağlayarak güvenli sürüş sağlayabilir ve lastiklerinizi daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Doğru lastik seçimi nasıl yapılır?

Otomobiliniz için yeni bir lastik satın almaya karar verdiniz. Yeni bir lastik alırken otomobilinize ve kullanım koşullarınıza uygun doğru lastiği seçmek çok önemlidir.

Kış lastikleri soğuk havada neden daha iyi yol tutar?

Bildiğiniz gibi 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri arasında ülkemizde kış lastiği uygulaması yapılıyor. Ticari araçlar için zorunlu olan bu uygulama özel araçlar için ise isteğe bağlıdır.

Doğru lastik basıncı nasıl olmalıdır?

İnmiş olan lastiğinizi şişireceksiniz, ancak lastik basıncının ne olması gerektiği konusunda hiçbir fikriniz yok mu? Bu yazımızda, doğru lastik basıncı ve lastiklerin nasıl şişirilmesi gerekiği konusunda pratik bilgiler öğreneceksiniz.

AB Lastik Etiketinin Anlamı

Her lastik AB lastik etiketi ile üç katagoride değerlendirilir. Bu üç kategorinin her birinde derecelendirme yapılarak tüketicinin benzer lastikleri etiket puanlamalarına göre karşılaştırmasını sağlar.

Lastik üzerindeki yazıların anlamı nedir?

Araçlarımızın lastikleri üzerinde birçok rakam ve harf bulunmaktadır. Lastik üzerindeki yazılar ne anlama geliyor? Yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kış lastiği uygulaması 1 Nisan itibarıyla sona eriyor

1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında uygulanacak olan zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Nisan Pazartesi günü sona eriyor.

Ventus S1 evo 3, 53 marka ile birlikte katıldığı ilk bağımsız lastik testini podyumda tamamladı

Binek araçlar ve SUV’lar için ultra yüksek performanslı lastik olan yeni Hankook Ventus S1 evo 3, kilometre perfromansı dahil tüm performans kriterlerinde 53 markanın arasından podyuma çıktı.

Türkçe lastik yorumları, test ve haberlerini bulabileceğiniz özgün internet sitesi.

Mobil Uygulamamızı İndirin
google play

© 2018-2021 Copyright lastikyorum.com