Haberler

Yeni Audi SQ8 TDI Modelinin Orijinal Ekipman Lastiği Hankook Oldu

Audi Q8 serisinin orijinal ekipmanı olarak başarılı bir performans ortaya koyan Hankook, üreticinin bir diğer sportif modeli olan Audi SQ8 TDI’ı da fabrika çıkışı orijinal ekipman lastikleriyle donatıyor.

Dört mevsim lastikler kış lastiklerinin yerini tutar mı?

Kış yaklaşırken ve yol koşulları kötüleştikçe, bazı sürücüler dört mevsim lastiklerin buzla, suyla ve karla başa çıkabileceğine inanıyor. Dört mevsim lastiklerin özelliklerine gelin birlikte bakalım.

Runflat lastik nedir?

Runflat lastik nedir? Funlat lastik kullanımının avantajları ve dezavantajlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Aracınızın kış bakımı nasıl yapılmalıdır?

Kışa girmeden önce aracınızın kış bakımını yaparak kış boyunca ekonomik ve güvenli sürüş sağlayabilirsiniz. Kötü hava koşulları ayrıca kaza riskini de artırır, bu nedenle, bu kontrol listesinin uygulanması sizi güvende tutmaya yardımcı olacaktır.

Neden kış lastiği kullanmalıyız?

Bildiğiniz gibi 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri arasında ülkemizde kış lastiği uygulaması yapılıyor. Ticari araçlar için zorunlu olan bu uygulama özel araçlar için ise isteğe bağlıdır. Kış lastiklerinin soğuk havalarda ekstra güvenlik sağladığını biliyoruz.  Nasıl çalıştıklarını ve neden satın alınması gerektiğini yazımızda açıklıyoruz.

Lastiklerinizi uzun süre kullanmanız için 10 ipucu

Lastikler aracınızın hayati bir parçasıdır. Yol ile aranızdaki tek şey onlardır. Lastiklerinizin uygun şekilde bakımını sağlayarak güvenli sürüş sağlayabilir ve lastiklerinizi daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Doğru lastik seçimi nasıl yapılır?

Otomobiliniz için yeni bir lastik satın almaya karar verdiniz. Yeni bir lastik alırken otomobilinize ve kullanım koşullarınıza uygun doğru lastiği seçmek çok önemlidir.

Kış lastikleri soğuk havada neden daha iyi yol tutar?

Bildiğiniz gibi 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri arasında ülkemizde kış lastiği uygulaması yapılıyor. Ticari araçlar için zorunlu olan bu uygulama özel araçlar için ise isteğe bağlıdır.

Doğru lastik basıncı nasıl olmalıdır?

İnmiş olan lastiğinizi şişireceksiniz, ancak lastik basıncının ne olması gerektiği konusunda hiçbir fikriniz yok mu? Bu yazımızda, doğru lastik basıncı ve lastiklerin nasıl şişirilmesi gerekiği konusunda pratik bilgiler öğreneceksiniz.

AB Lastik Etiketinin Anlamı

Her lastik AB lastik etiketi ile üç katagoride değerlendirilir. Bu üç kategorinin her birinde derecelendirme yapılarak tüketicinin benzer lastikleri etiket puanlamalarına göre karşılaştırmasını sağlar.

yorum yap

Çok Yorum Alanlar

Yaz Lastikleri

Kış Lastikleri

Dört Mevsim Lastikler

Videolar

Testler

Haberler

Türkçe lastik yorumları, test ve haberlerini bulabileceğiniz özgün internet sitesi.

© 2018 Copyright lastikyorum.com