lastikyorum.com logo

Lastik Ebat Hesaplama

Aracınızın performansını arttımak veya ekonomik sürüş sağlamak için farklı ölçülerde jant ve lastik denemek isteyebilirsiniz. Ancak uygun olmayan bir lastik kullanmanız durumunda aracınızın performansından ciddi şekilde ödün verebilirsiniz. Hız göstergesi, dişli oranları ve bazı elektronik güvenlik sistemleri ciddi arge çalışmaları ve hesaplamalar sonucu belirlenen orijinal ekipman lastik boyutlarıyla çalışacak şekilde tasarlanmış ve kalibre edilmiştir.

Aracınızdaki jantları ve lastikleri değiştirmek isterseniz sorun yaşamamak adına aracınızın diğer versiyonlarına takılan jant ve lastik kombinasyonunu seçebilirsiniz. Birçok araç modeli, donanım seviyesine bağlı olarak çeşitli tekerlek boyutlarıyla sunulmaktadır.

Farklı ölçülerde jant ve lastik kullanılması durumunda aşağıdaki hesaplama modülü ile lastik çapları arasındaki farkı kolayca görebilirsiniz.

Lastik ebatlarınızı değiştirirken kullanacağınız yeni lastik çapı orjinal lastik çapına mümkün olduğunca yakın olmalıdır. Orjinal lastik çapı ile kullanmak istediğiniz lastik çapı arasındaki fark maksimum +- %3 olmalıdır.

Türkçe lastik yorumları, test ve haberlerini bulabileceğiniz özgün internet sitesi.

Mobil Uygulamamızı İndirin
google play

© 2018-2021 Copyright lastikyorum.com