lastikyorum.com logo

Hankook'un arazi ve yolda kullanıma yönelik 4x4 çok yönlü yeni lastikleri: 3PMSF özellikli Dynapro AT2

Hankook'un arazi ve yolda kullanıma yönelik 4x4 çok yönlü yeni lastikleri: 3PMSF özellikli Dynapro AT2

Hankook, 2020 arazi tipi ürün gamını her arazide kullanıma yönelik 4x4 araç lastikleriyle tamamladı. Yeni Dynapro AT2, dünya çapında uzun yıllardır çok başarılı olan selefi Dynapro AT M gibi oldukça sağlam bir tasarıma sahip. Yeni Dynapro AT2, hem kaplanmış hem de çıplak yollarda arazi araçlarında yüksek yol tutuş ve güvenlik isteyen kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor. Sürücüler, yanaklardaki 3PMSF sembolü sayesinde bu lastikleri yıl boyunca yasal bir şekilde kullanabiliyorlar. Dynapro AT2, 15 inçten 22 inçe kadar bu kategorideki tüm popüler ölçüleri kapsıyor.

Hankook, yeni Dynapro AT2 modeliyle her zeminde kullanıma yönelik lastik segmentinde yıl boyunca ve her koşulda kullanıma son derece uygun bir 4x4 lastik sunuyor. Geliştirilirken arazi koşullarında yol tutuş ile yol performansı arasında özel bir denge elde edilmeye odaklanılan ve sahip olduğu 3PMSF sembolü ile Dynapro ailesinin en yeni üyesi, artık kış koşullarında kullanıma da uygun.

Doğru araç ve Dynapro AT2 ile yolculuk, yolun bittiği yerde bitmediğinden, İngilizce "all terrain" yani "tüm zeminler" ifadesinin kısaltması olan "AT" model adında kullanılmıştır. Gerek iş gerekse özel yaşamlarında asfalt yolların ötesine geçen kullanıcılar padok alanı, av kamuflajı veya yerleşim yerinden uzak inşaat alanları gibi yerlere giderken, bu lastiğin güvenilir bir partner olduğunu görmektedir. Dynapro AT2’nin sahip olduğu kar tanesi sembolü sayesinde, yıllık toplam sürüş kilometresinin fazla olmadığı bu segmentte sezonluk lastik değişimine de gerek kalmamaktadır.

Dynapro AT2, arazide eğlence için çift katmanlı bir iskelete ve ekstra takviyeli omuzlara sahiptir. Dişlerin altındaki özel koruyucu katman, kuşakta oluşabilecek hasarı önlemee yardımcı olur ve böylece yüksek mukavemetli çelik kuşak paket ile birlikte asfalt yolda harika bir yol tutuşun yanı sıra, daha yüksek kilometre performansı temin eder. Seyahatin güvenli bir şekilde devam etmesini sağlamak için Dynapro AT2'deki diş düzeni, özel kauçuk karışımı ile birlikte su tahliyesinin edilmesini sağlar ve kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir. Bu özellik, asfaltta yol tutuşu olumsuz etkileyebilecek kum, taş ve diğer nesnelerin etkin bir biçimde atılmasını sağlar. Arazi koşullarında yeterli yol tutuş için gerekli olan daha belirgin diş yapısının asfalt zeminlerde yol açabileceği gürültüyü azaltmak adına Dynapro AT2’de kademeli blok kenarı teknolojisi ve aşamalı diş düzeni kullanılmıştır. Bunların yanı sıra kullanılan gelişmiş diş bileşeni kilometre performansını artırmaktadır..

Ekstra geniş zemin temas alanı, kompakt kuşak ile birlikte düzensiz aşınmanın önüne geçer, frenleme performansı ve direksiyon hakimiyeti özelliklerini optimize eder. Dynapro AT2'nin yeni yol tutuş diş deseni, etkin tahliye kanalları sayesinde ıslak yollarda etkisini gösterir ve ıslak zeminlerde daha kısa fren mesafeleri temin eder. En sık kullanılan 15 - 22 inç arası, R - H arası hız endekslerinde sunulan Dynapro AT2, kompakt dört çeker SUV'lerden ağır hizmet tipi kamyonetlere kadar çok çeşitli araç türlerinde kullanılabilir. Bu çok yönlü ve sağlam lastik, 225 ile 325 arası sırt genişliği ve 45-85 arası kesit ölçüleriyle mevcut. Dynapro AT2 aynı zamanda Chevrolet ve Ford’un çeşitli modellerinde orijinal ekipman olarak sunulmaktadır. Dynapro AT2'nin işlevsel tasarımı ayrıca prestijli Red Dot Design Award bağımsız jürisini de etkileyerek ödül almıştır.

Yorum Yap

E-Posta adresi gereklidir ancak yayınlanmayacaktır.
Küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
CAPTCHA Image Resmi Yenile

Çok Yorum Alanlar

Yaz Lastikleri

Kış Lastikleri

Dört Mevsim Lastikler

Videolar

aksesuarium.com

Testler

Haberler

Türkçe lastik yorumları, test ve haberlerini bulabileceğiniz özgün internet sitesi.

Mobil Uygulamamızı İndirin
google play

© 2018-2021 Copyright lastikyorum.com