lastikyorum.com logo

Hankook Lastikleri, Essen Motor Show 2018’de yeni fütüristik konsept lastiğini tanıttı

Hankook Lastikleri, Essen Motor Show 2018’de yeni fütüristik konsept lastiğini tanıttı

Neu-Isenburg, Almanya, 05 Aralık 2018 – Premium lastik üreticisi Hankook, bu yılki Essen Motor Show’da yine gelecek konularını temel alarak, iki fütüristik konsept lastiği Aeroflow ve Hexonic’i tanıttı. Hankook’un “Tasarım İnovasyonu”u çerçevesinde bu yıl Londra’daki Royal College of Art ile başlatılan proje “Extending Future Life beyond Mobility” (Geleceği Mobilitenin Ötesine Taşıma) mottosu üzerine kuruldu. Katılan üniversite öğrencileri, otonom araçlar için yeni bir lastik konsepti geliştirmek ve bununla geleceğin mobilitesi için yepyeni bir tecrübe yaratmak üzerine çalıştı. Kazananlar için değerlendirme kriterleri arasında, kullanıcı için çekicilik, tasarım ve ikna edici teknik prensiplerin uygulanması ön plana çıktı.

Hankook’un Avrupa araştırma ve geliştirme merkezi yöneticisi Klaus Krause “Bu proje, geleceğin sürüşü için yaratıcı ve verimli çözümler bulma konusundaki çabamızın bir parçasıdır” diye açıklıyor ve ekliyor: “Yeniden, çalışanlarımızda da teşvik ettiğimiz çizgi dışı düşünmeyi gösteren yaratıcı eserleri sunabilmekten dolayı mutluyuz. Son yıllarda bu proje, yenilikçi lastiklerin geliştirilmesine katkıda bulunmuştu. Şüphesiz ki bugünün lastikleri ve mobilitesinin sınırlarının ötesine giden yeni vizyonlar geliştirmeye devam edeceğiz.”

Geleceğin otonom toplu taşıma araçları için tasarlanmış olan “Hexonic”, akıllı bir lastik konseptidir. Tasarımcı, sürücüsüz tam otonom araçların geleceğin şehirleri için standart olacağını düşünerek, toplu taşıma araçları için bir lastik tasarlamıştır. Burada yolcuların konforu sürüş deneyimi için temel teşkil ederken Hexonic, en yüksek sürüş konforunu sunmak için gerçek zamanlı olarak lastik sırtındaki yedi sensör ile yolu gerçek zamanlı tararken, kavrama, ısı ve zemin durumunu tarayıp analiz ederek, lastik sırtını gerekli biçimde değiştirmektedir.

“Aeroflow”, motor sporlarında kullanılmak üzere, maksimum yere bastırma kuvveti için tasarlanmış bir lastiktir. Bu amaçla ayrılabilir ve geniş bir lastik zemin temas alanı kullanılmakla birlikte lastiğin kavrama gücü optimize edilmiştir. Lastikler, sürüş sırasında havayı alarak ek yere bastırma kuvveti sağlayan türbin çarkları ile donatımıştır. Normalde lastik geliştirilmesinde ön plana çıkmayan yere bastırma kuvvetine odaklanılması, bu tasarımı eşsiz kılmaktadır.

Ödüllü konsept lastikler, Essen Motor Show’daki prömiyerlerinden sonra 2019’da da diğer Avrupa fuarlarında da görülebilecek.

Yorum Yap

E-Posta adresi gereklidir ancak yayınlanmayacaktır.
Küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
CAPTCHA Image Resmi Yenile

Çok Yorum Alanlar

Yaz Lastikleri

Kış Lastikleri

Dört Mevsim Lastikler

Videolar

aksesuarium.com

Testler

Haberler

Türkçe lastik yorumları, test ve haberlerini bulabileceğiniz özgün internet sitesi.

Mobil Uygulamamızı İndirin
google play

© 2018-2021 Copyright lastikyorum.com