lastikyorum.com logo

Hankook yeni Ford Focus Active’i Ventus Prime 3 ile donatıyor

Hankook yeni Ford Focus Active’i Ventus Prime 3 ile donatıyor

Lastik üreticisi Hankook Ford Motor Company ile olan işbirliğini daha da geliştiriyor. Yeni Ford Focus Active, orijinal ekipman olarak Hankook Ventus Prime 3 lastikleri ile donatılıyor. 2018 yılı sonundan beri yeni Ford Focus Active’de Hankook’un premium konfor sunan lastikleri iki farklı ebatta fabrika çıkışı olarak geliyor.

Neu-Isenburg, Almanya, 14 Şubat 2019 – Premium lastik üreticisi Hankook yeni Ford Focus Active’i orijinal ekipman olarak Hankook Ventus Prime 3 ile donatıyor. Üst düzeyde güvenlik, performans ve konfor sunan Ventus Prime 3 Aralık 2018’den beri 215/50R18V ve 215/55R17V ebatları ile bu araç modelinde kullanılıyor. Ford Focus Active, farklı sürüş modları gibi akıllı teknolojiler ile Ventus Prime 3 tarafından da desteklenen yenilikçi sürüş deneyimi sunmaktadır.

Hankook’un en yeni yüksek performans lastiği iyi sürüş deneyiminin yanı sıra, ıslak ve kuru zemindeki mükemmel frenleme performansı ile göz doldurmaktadır. Dört adet geniş kanal ile suyu hızlıca tahliye ederken, iyileştirilmiş bir ıslak zemin sürüş kalitesi sağlamaktadır. Kanalların tasarımı, hem ıslak hem de kuru zeminlerde üstün performans sunması için özel olarak geliştirilmiştir. Geliştirme esnasında, daha iyi bir ıslak zemin frenleme performansı sağlayabilmek için yeni kauçuk karışımı teknolojileri kullanılmıştır.

Hankook Avrupa Araştırma ve Geliştirme Merkezi yöneticisi Yük. Müh. Klaus Krause yeni iş birliğiyle ilgili olarak: “Yeni Ventus Prime 3’ün geliştirilmesinde ıslak zeminde de yüksek çekiş gücü ve frenleme performansına dikkat edildi” diyor ve ekliyor “Yeni asimetrik sırt tasarımı sayesinde lastik ve yol arasındaki zemin temas alanı yüzde on oranında yükseltildi. Ford Focus Active bu sayede Ventus Prime 3 ile daha da güvenli ve hassas şekilde yol alacak.”

Ventus Prime 3’ün premium kalitesi daha önce çeşitli ödüllerle de tescillenmiştir. Lastik 2018’de ADAC’nin ürün testinde en iyi not olan “Gut” notunu aldı. Auto Bild’in ise 2018 büyük lastik testinde birinci sırada yer alırken, 51 rakibi arasından 2016’daki Red Dot Design Award ile ödüllendirildi.

Lastik üreticisi Hankook, Ford Motor Company’ye 1999’dan bu yana orijinal ekipman lastikler tedarik etmektedir. Günümüzde Fiesta’dan Explorer'a ve Mustang’a kadar dünya çapındaki Ford modelleri Hankook ürünleri ile donatılmaktadır. Hankook, Ford Focus Active ile global otomobil işbirliklerini daha da geliştirmekte ve 45 otomobil üreticisine orijinal ekipman lastiklerini başarı ile tedarik etmektedir.

İlgili Lastik

Hankook Ventus Prime3

Yorum Yap

E-Posta adresi gereklidir ancak yayınlanmayacaktır.
Küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
CAPTCHA Image Resmi Yenile

Çok Yorum Alanlar

Yaz Lastikleri

Kış Lastikleri

Dört Mevsim Lastikler

Videolar

aksesuarium.com

Testler

Haberler

Türkçe lastik yorumları, test ve haberlerini bulabileceğiniz özgün internet sitesi.

Mobil Uygulamamızı İndirin
google play

© 2018-2021 Copyright lastikyorum.com