lastikyorum.com logo

Hankook’tan yeni premium orijinal ekipman ortaklığı

Hankook’tan yeni premium orijinal ekipman ortaklığı

Lastik üreticisi Hankook, BMW 6 serisi Gran Tourismo orijinal ekipman tedariği anlaşması ile Bayerische Motoren Werken’deki premium orijinal ekipman portöfüyünü tamamlıyor. Diğer modellerinin yanı sıra BMW 7 serisine de ultra yüksek performanslı yaz ve kış lastikleri ile orijinal ekipman lastik tedarik eden Hankook, şimdi de BMW Group’un en yeni Gran Turismo neslini Hannover’de geliştirilen ve şirketin Macaristan’daki son teknoloji Avrupa fabrikasında üretilen ultra yüksek performanslı (UHP) yaz lastikleri Ventus S1 evo2’nin runflat versiyonu ile donatıyor.

Yüksek sürüş konforu, sportif sürüş dinamiği ile lüks ve kullanışlı olan BMW 6 serisi Gran Tourismo’nun bu özellikleri Hankook’un orijinal ekipman ultra yüksek performanslı lastiği Ventus S1 evo 2 tarafından da fabrika çıkışlı olarak desteklenmektedir. Her ikisi de runflat olma özelliğine sahip ön aks için 245/45R19 98Y, arka aks için ise 275/40R19 101Y ebatlarındaki birçok kez ödül almış olan yaz lastiği hem kuru ve hem de ıslak zeminde doğru kavrama sağlıyor. Coupé görünümlü ancak üst sınıf bir dört kapılının sunduğu iç hacime ve donanıma sahip bu başarılı kombin, lastiklerin uygun konforu sunmasının yanında, 1.800 litreye ulaşan maksimum bagaj kapasitesinin kullanılması durumunda daha da ağır yükleri de kaldırabilmektedir.

Hankook, BMW 6 serisi Gran Tourismo ve lüks limuzin BMW 7 serisinin yanı sıra, güncel olarak Bayernli köklü üreticinin toplam 11 modeline tedarik sağlamaktadır. BMW X1, X2, X3, X4, X5, X6, BMW 2 Active Tourer ayrıca BMW 4 ve 5 serilerinden araçların bir kısmı da Hankook lastikleri donatılmakta. Geçtiğimiz yıllara nazaran orijinal ekipman portföyü oldukça genişleyen Hankook’un BMW Group ile işbirliği 2011 yılından beri sürmekte ve SUV ve otomobiller için yaz, kış ve dört mevsim lastiklerine kadar uzanmaktadır.

Hankook Avrupa COO’su Han-Jun Kim yeni ortaklıkla ilgili olarak “BMW Group gibi premium üreticilerinin orijinal ekipman partneri olarak bu gelişimi ilerletebilmekten çok mutluyuz. BMW 6 serisi Gran Tourismo'nun teknik incelikleri muhtemelen lastiklerimizin inceliklerinden daha önce keşfedilecektir, ancak onlar buna rağmen otomobilin geleceğinde taşıyıcı bir rol oynayacaktır”, diyor.

Lastikler yoğun test döneminde oldukça dinamik sürüş özellikleri ile birlikte yüksek bir sürüş konforu sunduklarını kanıtladı. Böylelikle seri olarak arka aksta havalı süspansiyon ve otomatik seviye ayarı ile uzun yollarda da rahat bir sürüş sunan BMW 6 serisi Gran Tourismo’nun sürüş dinamiği ve konforunu tamamlamaktadırlar. Lastikler ek olarak kuru zeminde kavrama gücü ve düşük yuvarlanma direnci konularındaki yüksek gerekliliklere uymakta ve ayrıca dış ve iç gürültüyü minimuma indirmektedir. BMW Group için Avrupa’da lastiklerin geliştirildiği, Hankook'un Hannover’deki Avrupa geliştirme merkezi (ETC) yöneticisi Müh. Klaus Krause “Mükemmel sürüş ve konfor özelliklerini ıslak ve kuru zeminde olağanüstü performans ile kombine etmek zorundaydık. Bu sadece özel bir zemin temas alanı kauçuk karışımının geliştirilmesinin yanı sıra, ayrıca desen tasarımı ve yapısının temelden yeniden uyarlanmasını gerektirdi”, diye açıkladı.

Yaklaşık 80 mühendis ve teknisyen Hankook'un Hannover’deki Avrupa geliştirme merkezi ve buraya bağlı İspanya ve Finlandiya’daki test pistlerinde Avrupalı otomobil üreticileri için özelleştirilmiş lastik çözümleri geliştirmektedir. BMW Group’un orijinal ekipman lastikleri de bu test merkezlerinde geliştirilmekte ve kapsamlı testlerden geçmektedir. BMW 6 serisi Gran Tourismo’nun lastikleri Hankook’un Macaristan’daki son teknoloji, otomobil ve SUV lastikleri için uzmanlaşmış olan ve dünyanın en modern lastik üretim yerlerinden biri sayılan, Avrupa fabrikasında üretilmektedir.

Yorum Yap

E-Posta adresi gereklidir ancak yayınlanmayacaktır.
Küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
CAPTCHA Image Resmi Yenile

Çok Yorum Alanlar

Yaz Lastikleri

Kış Lastikleri

Dört Mevsim Lastikler

Videolar

aksesuarium.com

Testler

Haberler

Türkçe lastik yorumları, test ve haberlerini bulabileceğiniz özgün internet sitesi.

Mobil Uygulamamızı İndirin
google play

© 2018-2021 Copyright lastikyorum.com