lastikyorum.com logo

Hankook, kış lastikleri lastik testlerindeki başarılarıyla ön plana çıkıyor

Hankook, kış lastikleri lastik testlerindeki başarılarıyla ön plana çıkıyor

Hankook kış sezonuna hazır. Premium lastik üreticisi Hankook, kış sezonuna üç mükemmel deseni ile hazır. Hankook’un Avrupa çapındaki testlerde ortalamanın üstünde başarılar elde eden Winter i*cept RS2, Winter i*cept Evo2 ve Winter i*Pike RS2 desenleri Almanya, Finlandiya, Rusya, İsveç ve İngiltere’deki sektör medyasının bağımsız test uzmanları tarafından özellikle karlı zeminlerdeki yol tutuş ve frenleme performansları sayesinde övgüler aldı. Hankook’un daha hafif kış koşulları için geliştirdiği başarılı winter i*cept RS2 deseni, Alman ve İngiliz sektör dergilerinin birçok testinde üst grupta yer aldı. Lastik, “her hava koşulundaki mükemmel yol tutuş özelliği” ile test yapanları ikna etti (Autobild, 38/2018). Winter i*cept RS2 karlı zeminde çok güvenilir, kesin ve çekiş gücü yüksek (Auto Motor Sport 21/2018) ve ayrıca lastik, ıslak ve kuru zeminde de güvenli ve rahat kontrol edilebilir sürüş özellikleri ile göz dolduruyor (Auto Express, 09/2018). Winter i*cept RS2 bir önceki yıl elde ettiği başarılı test sonuçlarınıı bu sene de almaya devam ediyor.

Hankook’un ultra yüksek performanslı kış deseni Winter i*cept Evo2 ise özellikle karlı zemindeki üstün frenleme performansı ve virajlardaki mükemmel yol tutuş özelliği ile ön plana çıkıyor. Winter i*cept Evo2 aynı zamanda karlı zeminlerdeki frenleme esnasında gösterdiği yol tutuş performansı ile de takdir kazandı. Bunlarla birlikte ıslak zeminlerde tam kontrol sağlarken, kuru zeminlerde ise güvenli viraj alma performansı sağlıyor (Sport Auto, Almanya 11/2018). Hankook, İskandinavya ve Rusya gibi kış koşullarının ağır olduğu bölgeler için de ayrıca Winter i*Pike RS2’yi sunuyor. Çivi takılabilir kış lastiği de Rus ve İskandinav test dergilerinde üst sıralarda yer alıyor. Özellikle karlı zeminde gösterdiği üstün frenleme performansı ve buzku zeminlerdeki başarılı viraj alma performansı ile göz dolduruyor (Za Rulem, Rusya 09/2018). Hankook Winter i*Pike RS2’yi, ağırlıklı olarak 2017’deki açılışından bu yana kış lastiklerinin sıkı bir şekilde test edildiği İvalo, Finlandiya’da geliştirmiştir.

Hankook Avrupa Başkanı Han-Jun Kim sonuçlarla ilgili olarak “Güncel kış lastiği modellerimiz ile farklı ülkelerde elde ettiğimiz iyi test sonuçları nedeni ile çok mutluyuz”, diyor ve ekliyor: “Bağımsız lastik testlerini Hankook kış lastiklerimiz ile daima çok iyi sonuçlarla geçmek, son kullanıcılara zorlu koşullarda, çeşitli kullanımlar için uygun ürünleri sunabildiğimizi göstermektedir.”.

Yorum Yap

E-Posta adresi gereklidir ancak yayınlanmayacaktır.
Küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
CAPTCHA Image Resmi Yenile

Çok Yorum Alanlar

Yaz Lastikleri

Kış Lastikleri

Dört Mevsim Lastikler

Videolar

aksesuarium.com

Testler

Haberler

Türkçe lastik yorumları, test ve haberlerini bulabileceğiniz özgün internet sitesi.

Mobil Uygulamamızı İndirin
google play

© 2018-2021 Copyright lastikyorum.com